روابط عمومی: 09198375085

samakeshragh@gmail.com

سراسر

تهران

شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 16 الی 20سمعک و انواع آن

سمعک چیست؟
سمعک(hearing aid) قطعه الکترنیکی کوچکی است که به فرد کم شنوا کمک میکند که صدا ها را بهتر بشنود و بتواند ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند. سمعک صداهایی که وارد گوش می شود را پردازش کرده و سپس صدای مناسب و تقویت شده را به داخل گوش هدایت می کند. تکنولوژی سمعک به گونه ای است که علاوه بر افزایش میزان صدا باعث افزایش کیفیت صدا نیز می گردد و فرد صداها را واضح تر می شنود و همچنین صداهای مزاحم محیط را کم می کند.

اجزای تشکیل دهنده سمعک
۱. میکروفون
۲. میکروچیپ یا همان پردازشگر
۳. تقویت کننده یا آمپلی فایر
۴. باتری
۵. رسیور


انواع سمعک از نظر شکل:

1) پشت گوشی: در این سمعک قطعات الکترونیکی در قاب پلاستیکی کوچکی در پشت گوش قرار می گیرد و از طریق قالب و لوله ای که رابط بین قالب و سمعک می باشد به گوش وصل می شود.
این سمعک ها نسبت به سمعک های داخل گوش قوی ترند و صدای بلندتری دارند.
معمولا دارای ولوم می باشند. یکی از مشکلات سمعک های پشت گوشی در معرض دید قرار گرفتن آنهاست که با ساخته شدن سمعک های کوچکتر و جدیدتر این مشکل نیز تا حد زیادی برطرف گردیده است.

انواع سمعک پشت گوشی:

• سمعک پشت گوشی کوچک با لوله باریک (Mini BTE):
این سمعک های کوچک در پشت گوش پنهان می گردند و صدا توسط یک لوله ی بسیار باریک  به داخل گوش منتقل می شود. انتهای لوله ی باریک یک کاف نرم قرار دارد که کانال گوش را مسدود نمی کند. در نتیجه، هوا در داخل گوش جریان دارد و فرد احساسی طبیعی خواهد داشت. این نوع تجویز سمعک  به عنوان "open fitting" شناخته شده است و برای افت های شنوایی ملایم تا متوسط فرکانس بالا توصیه می گردد.

سمعک پشت گوشی با قالب (استاندارد)
سمعکهای پشت گوشی که به همراه قالب گوش تجویز می شوند تقریبا می توانند برای هر نوع افت شنوایی بکار برده شوند. ابعاد این سمعک در مقایسه با انواع دیگر سمعک، بزرگتر می باشد و امکانات متعددی نظیر، دکمه های کنترل برنامه سمعک، ولوم کنترل صدا، درپوش باتری، میکروفونهای جهت دار و … در آنها می توان مشاهده کرد. به طور کلی می توان گفت که آنها قوی ترین سمعک ها با طرح ها و رنگ های متفاوت می باشند که به راحتی دیده می شوند.


سمعک های رسیور داخل کانال
در نگاه اول اين سمعك ها مشابه سمعك هاي پشت گوشي هستند اما تفاوت اصلي آنها با سمعك پشت گوشي اين است كه رسيور (بلندگو) اين سمعك ها در كانال گوش قرار گرفته است و يك سيم بسيار ظريف جايگزين لوله قالب موجود در سمعك هاي پشت گوشی شده است. 
سمعک های CRT برتري هايي نسبت به ساير انواع سمعك های داخل گوشي و پشت گوشی دارند.
مورد اول اين است كه در سمعك هايCRT صداي صاف تر با كيفيت بهتر نسبت به انواع مرسوم پشت گوشي در اختيار بيمار قرار ميگيرد. به اين دليل كه در سمعك هاي رايج پشت گوشي سيگنال تقويت شده از طريق رسيوري كه در بدنه سمعك جاي گرفته است توليد مي شود و سيگنال (صداي) توليد شده توسط رسيور از طريق لوله اي به قالب گوش منتقل مي شود و در گوش شنيده مي شود. اما در سمعك هاي CRT رسيور خارج از بدنه سمعك و مستقيما در كانال گوش قرار مي گيرد بنابراين سيگنال تقويت شده سمعك پس از رسيدن به رسيور بدون واسطه و به طور مستقيم وارد گوش فرد مي شود كه در نتيجه آن بيمار، صدايي بدون اعوجاج و با كيفيت بهتر دريافت مي كند. 

برتري ديگر سمعك هاي CRT نسبت به ساير انواع سمعك ، سايز كوچك آنهاست. در واقع سمعك هاي پشت گوشي كوچكي هستند كه كاملا پشت لاله گوش قرار ميگيرند پنهان مي شوند) و سيمي كه رسيور سمعك را به رسيور قرار گرفته در گوش وصل مي كند، بسيار ظريف و كاملا ناپيدا است. از اين جهت اين گروه از سمعك ها يكي از قابل قبول ترين انواع وسايل كمك شنوايي از نظر زيبايي شناختي هستند.
سومين برتري سمعك هاي CRT اين است كه آميخته با تكنولوژي Open Fitting هستند. يعني بر خلاف سمعك هاي پشت گوشي مرسوم نياز به قالب گيري ندارند، بنابراين فرد استفاده كننده، از اثر انسداد آزرده نميشود زيرا بدون انسداد كانال رسيور در گوش قرار مي گيرد و از اين بابت بهترين گزينه براي كم شنواييهاي فركانس بالا هستند. 
چهارمين برتري سمعك هاي CRT عدم امكان وقوع فيدبك به دليل فاصله زياد بين ميكروفون (كه داخل بدنه سمعك قرار گرفته است) و رسيور سمعك (در كانال گوش قرار مي گيرد) است.
لازم به ذكر است سعك هاي CRT كاملا ديجيتال هستند و از آخرين تكنولوژي هاي سمعك هاي ديجيتال بهره مند هستند.2) داخل گوشی: در سمعک های داخل گوشی کلیه ی قطعات در داخل قالبی درون صدفه یا مجرای گوشی قرار می گیرد. معمولا این سمعک ها بسته به اندازه های آن برای کم شنوایی های ملایم مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع سمعک داخل گوشی:

درون صدفه یا (ITE)(In the ear)
در اين سمعك ها قطعات در جلد كوچكي قرار گرفته اند. اين سمعك در گوش خارجي جای مي گيرد و بخشي از آن وارد كانال گوش می شود. براي كم شنوائی هاي ملايم تا شديد مورد استفاده قرار می گيرد. اصوات از طريق رسيور ( بلندگو ) به كانال گوش هدايت می شود. كنترل ها و ولوم اين سمعك نسبت مدل هاي پشت گوشی كوچكتر است ( به جز سمعك های Open Fitting )


داخل کانال یا(ITC)(In the canal)
تمامي قطعات اين سمعك ها در جلد كوچكی نصب می شوند كه از ابتداي كانال گوش شروع مي شود و به سمت داخل كانال ادامه دارد. اصوات از طريق رسيور به سمت پرده گوش هدايت می شوند . اين نوع سمعك از سمعك درون صدفه كوچكتر است و براي كم شنوائی های ملايم و متوسط و نسبتاً شديد مورد استفاده قرار می گيرد.


کاملا داخل کانال (CIC)(Completely in the canal):
تمامي قطعات در جلد كوچكي قرار دارند كه كاملا ً داخل كانال گوش جاي می گيرد (نا مرئی) رسيور نيز در كانال گوش قرار می گيرد. اين سمعك ها كوچكترين سايز را دارند و به دليل فضاي كمتري كه براي باطری و ساير قطعات دارند، براي افت های شديد و عميق مناسب نيستند زيرا اين دسته ازكم شنوايان نياز به سمعك هاي قويتر دارند.
به طور كلي استفاده از سمعك هاي داخل گوشی ( هر سه دسته آن ها ) براي اطفال توصيه نمی شود زيرا قرار گيري آنها در گوش اطفال و كودكان به راحتي استفاده از سمعك پشت گوشی نيست. ضمن اينكه مرتباً با رشد كودك لازم قالب (پوسته سمعك) مرتباً تعويض شود. 


پنهان یا ناپیدا داخل کانال (IIC)(Invisible in the canal)
دیگر نگران دیده شدن سمعک خود نباشید!
کوچکترین نوع سمعک های داخل گوشی به شمار می آیند که در عمق کانال گوش (پشت خم دوم ) قرار می گیرند و معمولا برای افت شنوایی ملایم (Mild) تا متوسط (Moderate) تجویز می شوند.

پوسته و یا Shelll این سمعک براساس قالبی که از گوش فرد توسط کارشناس شنوایی شناسی تهیه می شود، بطور سفارشی برای هر فرد ساخته شده و تمامی اجزای الکترونیکی سمعک، درون این پوسته قرار می گیرد


مزایای سمعکهای نامریی
سمعک نامرئی به اندازه ای کوچک است که می تواند در عمق کانال گوش و تنها به فاصله چند میلیمتری از پرده گوش فرد قرار بگیرد و کاملا از دید پنهان بماند.

این فاصله بسیار نزدیک سمعک با پرده گوش، باعث می شود که شخص صدا را بسیار واضح، شفاف و طبیعی بشنود بدون اینکه نیاز به تقویت بیشتر صدا توسط سمعک باشد و این به مفهوم مصرف کمتر باتری توسط سمعک وعمر بیشتر باتری است.

یکی از بزرگترین مزایای سمعک های IIC اینست که جایگیری این سمعک در عمق کانال گوش باعث می شود که شکل آناتومیک و طبیعی گوش خارجی یا همان لاله گوش (Pinna) دست نخورده باقی مانده و در نتیجه عملکرد گوش خارجی در کمک به تعیین منبع صدا (Localization) بطور طبیعی حفظ شود.

البته می توان گفت که مهمترین مزیت این نوع سمعک ها نامرئی بودن آنها است به گونه ای که دیگران متوجه نمی شوند که فرد از سمعک استفاده می کند.

برای خارج کردن سمعک از داخل گوش، زائده ای بسیار کوچک (Pin) برای این سمعک ها تعبیه شده است که می توان با استفاده از آن سمعک را از داخل گوش بیرون کشید.

معایب سمعک های نامرئی
از آنجاییکه این سمعکها در عمیق ترین قسمت کانال گوش قرار داده می شوند اجزای الکترونیکی و حساس این سمعک همواره در معرض رطوبت، جرم گوش و حرارت بدن قرار می گیرند و این امر باعث می شود که این نوع از سمعکها، زودتر نیاز به تعمیر پیدا کنند.

همچنین فرد باید هر روز چند مرتبه سمعک را از گوش خود خارج کرده و آنرا از جرم گوش پاک کند و کانال گوش خود را تمیز و خشک نماید. علاوه بر این از آنجاییکه سمعکهای نامرئی، از کوچکترین سایز باتری (سایز ۱۰) استفاده می کنند، شارژ باتری زودتر خالی شده و فرد نیاز خواهد داشت که بطور متوسط هر ۴ روز یکبار، باتری سمعک خود را تعویض کند.

باید به این نکته نیز اشاره کرد که سمعکهای نامرئی از آنجاییکه افت های ملایم تا متوسط را تحت پوشش قرار میدهند برای تمامی افراد مناسب نمی باشند. اگر افت شنوایی فرد بالاتر از حد متوسط باشد سمعک نامریی نمی تواند کمک زیادی به بهبود کیفیت شنوایی فرد بکند.

همچنین برای کودکان نیز تجویز سمعک نامریی IIC توصیه نمی شود و در مواردی که کانال گوش فرد کوچک بوده و یا مبتلا به بیماریهای عفونی گوش هستند، فرد نمی تواند از این نوع سمعک استفاده کند.

علاوه بر این، سمعک های IIC در حال حاضر، مجهز به تکنولوژیهای بیسیم و بلوتوث نیستند و در نتیجه نمی توان صدا را از تلویزیون و یا تلفن مستقیما به سمعک فرستاد

در برخی از مدلهای سمعکهای نامریی، می توان قابلیت های بیسیم و بلوتوث را هم بطور سفارشی در سمعکهای نامریی تعبیه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کلینیک تماس بگیرید.

همچنین در سمعک های نامریی به واسطه اندازه بسیار کوچک آنها و محل قرارگرفتن آنها در عمق کانال گوش، از میکروفون های جهت دار و یا Directional در ساختار سمعک استفاده نمی شود و در نتیجه شخص در محیط های پر سروصدا و شلوغ ممکن است درک خوبی از گفتار ندشاته باشد.

لذا، این نوع سمعک برای افرادی تجویز می شود که با وجود صداهای مزاحم محیطی کیفیت شنوایی مطلوبی هنگام استفاده از سمعک داشته و یا ویژگی نامریی بودن سمعک برای آنها مهم تر باشد.

در برخی از مدل های سمعک های نامریی، می توان قابلیت استفاده از میکروفونهای جهت دار را نیز بطور سفارشی در سمعکهای نامریی تعبیه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کلینیک تماس بگیرید.

سمعک های نامریی مناسب چه افرادی می باشد؟
این سمعک برای افرادی که از شرایط زیر برخودار باشند، گزینه ایده آلی خواهد بود:
افت شنوایی آنها بیشتر از حد متوسط نباشد.
در فرکانسهای پایین، حداقل افت خفیفی داشته باشند.
کانال گوش سالم داشته و جرم گوش آنها زیاد نباشد.
کانال گوش نسبتا صافی داشته باشند.
کانال گوش کوچک و مخروطی شکل نداشته باشند.
سابقه جراحی کانال گوش و حساسیت شدید در این ناحیه نداشته باشند.
کانال گوش آنها با حرکت کردن فک، جابجایی نداشته باشد.
در محیط های شلوغ و پر سروصدا بتوانند با سمعک خوب بشنوند و یا ویژگی نامریی بودن برای آنها مهم تر از این مسئله باشد.
نیازی به اتصال سمعک به دستگاههای بلوتوث و یا بیسیم نداشته باشند.
با تعویض باتری سمعک هر ۳ تا ۷ روز یکبار مشکلی ندشته باشند.
با تمیز کردن مداوم سمعک مشکلی نداشته باشند.

نکات بسیار مهم در رابطه با سمعک های نامریی
قالب گیری و ساخت این نوع سمعک کار بسیار تخصصی است و از آنجاییکه این سمعک در عمیق ترین قسمت کانال گوش (به فاصله چند میلیمتری از پرده گوش) قرار می گیرد، اگر متخصص شنوایی ، نتواند قالب خوبی از این قسمت ازکانال گوش بگیرد، سمعک ساخته شده در گوش فرد به خوبی جایگیری نشده و سمعک فیدبک خواهد کرد (سوت کشیدن سمعک).

از آنجایی که قالب باید از ناحیه ای گرفته شود که خیلی به پرده گوش نزدیک است، لذا هرگونه حرکت اشتباه می تواند منجر به آسیب دیدگی پرده گوش گردد. پس حتما به یک کارشناس شنوایی که تخصص و تجربه کافی در زمینه فیتینگ سمعک های نامرئی دارد مراجعه نمایید.


3) سمعک جیبی: این نوع سمعک برای کم شنوایی متوسط تا عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. در این سمعک ها میکروفون و قطعات الکتریکی درون محفظه ای نصب شده که در داخل جیب قرار می گیرد و رسیور آن توسط سیمی به سمعک وصل می شود و به وسیله قالب داخل گوشی قرار می گیرد.


4) سمعک عینکی: این نوع سمعک برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. تمام قطعات الکتریکی این سمعک در داخل دسته عینک ها جاسازی می شود.


انواع سمعک از نظر تکنولوژی:

سمعک آنالوگ:
سمعک آنالوگ با تقویت صدا تمام صدا های یک محیط را به صورت همزمان و یکنواخت تقویت می کند. بعضی از سمعک آنالوگ دارای مدارات قابل برنامه ریزی هستند که با استفاده از تنظیمات آن، کاربر می تواند تا حدودی تنظیمات دستگاه خود را در محیط های آرام یا شلوغ با فشار دادن یک دکمه متناسب با محیط تغییر دهد. از جمله مزایای سمعک آنالوگ میتوان به قیمت کم و قویتر بودن آن نسبت به سمعک های دیجیتال(البته در بعضی از سمعک ها) اشاره کرد.و همچنین کاربرانی که سال ها قبل از سمعک استفاده کرده اند سمعک انالوگ را به سمعک های دیجیتال ترجیح می دهند.
در این نوع سمعک آمپلی فایر از یک چیپ الکترونیکی تشکیل شده است و دارای امکانات تنظیم صدا و کنترل های زیر و بم می باشد این نوع مدار قابلیت پذیرش یک نوع تنظیم در هنگام ساخت را دارد.
 
سمعک دیجیتال: آشنایی با سمعک دیجیتال
تکنولوژی سمعک دیجیتال را می توان علت تغییری بزرگ در عرصه سمعک شمرد زیرا این نوع از سمعک با ورود خود در بازار باعث جلب رضایت هرچه بیشتر بیماران و سالمندان گردید همچنین عیوب تکنولوژی سمعک ها نیز کاهش یافت.سمعک دیجیتال با توجه به سایز و اندازه خود نسبت به سمعک های دیرین باعث محبوبیت بیشتر این محصول گردید که خود عامل بسيار مهمی در این زمينه می باشد.

ویژگی های سمعک دیجیتال
سمعک دیجيتال علاوه بر تنظیمات دستی به وسيله کامپيوتر قابل تنظيم هستند،در این نوع سمعک سیگنال های الکترونیکی (آنالوگ) تبدیل به اعداد (علامت های دیجیتال) می شود سپس در قسمت پردازش تقویت و کنترل صدا دقیقا بر اساس برنامه هایی که توسط ادیولوژیت و کامپیوتر در مدار ثبت شده اعمال می گردد. سمعک های دیجیتال علاوه بر سه بخش اصلی سمعک دارای مدارات پردازشی هستند که این مدارات پردازشی با توجه به نوع و مدل سمعک تعداد باندها و کانال های مختلف دارند. هرچه پردازشگر سمعک پيشرفته تر باشد از تعداد باندها و کانال های بيشتری برخوردار بوده و امکان انجام تنظيمات دقيق تر را بر حسب نياز بيمار برای ادیولوژیست فراهم می کند و در نتيجه رضایت خاطر بيمار را تامين می کند.

سمعک های دیجيتال همانند کامپيوترهای معمولی دارای CPU بوده و پس از دریافت اصوات براساس اطلاعات ادیوگرام فرد که در حافظه سمعک ها ذخيره شده است ميزان تقویت صدا در فرکانس های مختلف را تعيين می کنند و از سوی دیگر با حذف اصوات مزاحم و بلند شفافيت و قابليت درک کلام بهتری را برای فرد استفاده کننده فراهم می آورند.

بر طبق آمار جهانی %٨٧سمعک های فروخته شده در جهان در سال ٢٠١١دیجيتال بوده اند ، از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی های روز سيستم های دیجيتال همانند بلوتوث و یا کاربرد نانوتکنولوژی در طراحی و ساخت سمعک ها همه و همه از مزایای کاربردی تکنولوژی دیجيتال در دانش توليد سمعک های جدید و پيشرفته می باشد.

اولین برند تولید کننده سمعک دیجیتال
شرکت ویدکس اولین تولید کننده سمعک دیجیتال داخل گوش در سال ١٩٩۵با نام Senso از محصول خود رونمایی کرد که باعث انقلابی عظیم در این زمینه گردید. شرکت ویدکس دانمارک با ارائه این تکنولوژی در دهه نود ميلادی بسياری از علوم شنوایی را در زمينه تجویز سمعک متحول کرده و دریچه ای جدید در جهت حل مشکلات افراد دچار کاهش شنوایی گشود. در حال حاضر نيز این شرکت با ارائه بهترین های تکنولوژی دیجيتال در دنيا شهرتی جهانی دارد.
گروه سمعک دیجیتال علاوه بر اینکه  صداهای محیطی را از یکدیگر افتراق می دهد، تنظیماتی را فراهم می کند که منحصر به فرد بوده و در افراد مختلف متفاوت است زیرا تنظیم سمعک دیجیتال و نحوه ی پردازش آن ها بر اساس اطلاعات شنوایی فرد استفاده کننده از سمعک دیجیتال ( یعنی اندازه ی افت شنوایی و نوع آن ) پایه گذاری می شود. تقریبا احتمال بدتر شدن افت شنوایی کاربران سمعک دیجیتال به حد صفر رسیده است و تمام صداها در سطحی شنیده می شود که یک فرد دارای شنوایی طبیعی آن ها را می شنود. علاوه بر موارد ذکر شده با استفاده از سمعک های دیجیتالی به راحتی میتوان گفتار را شفاف تر و واضح تر تقویت کرد و سر و صدای محیطی را کاهش داد. با توجه به این که سمعک دیجیتال دارای قیمت های مناسبی می باشند، تقریبا بیشترین میزان عرضه به کاربران گروه  سمعک دیجیتال است.
 

سمعک دیجیتال هوشمند:
این نوع سمعک مدل جدید سمعک های دیجیتال بوده که با اضافه شدن مدارات و میکروفون های جدید و پیشرفته تر شرایط شنیداری بهتری را برای استفاده کنندگان مهیا می کند. هوشمند بودن عبارت است از دانشی که در وسایل و ماشین ها بکار رفته و می توان آنها را وادار به کارهایی کرد که در حال حاضر انسان ها آن را صحیح تر و بهتر انجام می دهند.حالا این تعریف را به سمعک ارتباط دهیم .آسیب شنوایی باعث می شود قابلیت های شنوایی انسان کاهش یابد از جمله این قابلیت ها کاهش درک گفتار در حضور نویز و کاهش وضوح فرکانسی و ... می باشد .با استفاده از دانش هوشمندی و کاربرد آن در سمعک این قابلیت ها را که در انسان هایی با شنوایی طبیعی وجود دارد را می توان به افراد کم شنوا برگرداند.
این گروه از سمعک با برخورداری از ردیاب های سیگنال گفتار ، گوینده را در محیط جستجو کرده و صدای وی را به خوبی تقویت می کنند. با استفاده از این گروه از سمع کها ، صداهای بلند ، گفتاری و آرم در مدارات پردازشی مجزا پردازش و تقویت و در نهایت تلفیق شده و به این ترتیب امکان شنوایی ایده آل فراهم می شود.

یک مثال برای سمعک های هوشمند:
به عنوان مثال در محصولات تولیدی شرکت ویدکس مانند گروههای mind صداهایی با سطح شدت بلند به اندازه صداهایی با سطح شدت آرام و معمولی تقویت نمی شوند و بنابراین کاربر با آرامش کامل از شنیدن صدا در محیط های مختلف لذت می برد . تنظیم این گروه از سمعک به وسیله کامپیوتر انجام شده و بسته به نوع و مدل سمعک ، درباندها و کانالهای مختلف به خوبی قابل تنظیم هستند.

سمعک هوشمند وایرلس:
سمعک وایرلس wireless
سمعک های وایرلس یا به عبارتی سمعک های بلوتوث دار با شبیه سازی عملکرد گوش طبیعی از پیشرفت ترین تکنولوژی ساخته سمعک برخوردار هستند. این گروه از سمعک زها علاوه بر برخورداری از ویژگی پیشرفته سمعک های هوشمند مانند ردیاب های سیگنال گفتار و مدارات پردازشی پر سرعت قابلیت برقراری ارتباط همزمان بین دو سمعک (در موارد تجویز دو گوشی سمعک ) امکان برقراری ارتباط با موبایل و تلویزیون را نیز از طریق بلوتوث دارا هستند.

 این نوع از سمعک ها علاوه بر هوشمندی قادر هستند که با امواج بی سیم و بلوتوث به طور مستقیم با وسایل مختلف الکترونیکی (موبایل،تلویزیون و...) ارتباط برقرار کنند و باعث افزایش کیفیت شنوایی برای افراد دچار افت شنوایی شوند. سمعک های هوشمند وایرلس  به وسیله کامپیوتر مجهز به بلوتوث در طیف وسیعی از باندها و کانالهای مجزا قابل تنظیم هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سمعک هوشمند وایرلس با یکی از شماره های کلینیک اشراق تماس حاصل فرمائید.

چرا انتخاب ما


مشاوره و تست شنوایی رایگان سمعک

متخصصین کلینیک ارزیابی شنوایی و سمعک اشراق برای اشخاصی که قصد خرید سمعک را دارند مشاره و تست شنوایی رایگان در نظر می گیرد شما برای دریافت مشاوره کافیست با شماره مطب تماس حاصل فرمائید پاسخوگی سوالات شما خواهیم بود.


طرف قرارداد با بیمه ها

کلینیک سمعک اشراق طرف قرارداد با بانک سپه ، صادرات، تجارت و ...می باشد.همچنین برای بیمه شدگان کلیه بیمه ها مدارک لازم جهت اخذ تعرفه بیمه سمعک را ارائه می دهد.


ارائه خدمات در منزل و تست سمعک

این کلینیک همچنین کلیه خدمات خود را جهت رفاه حال سالمندان کم توان در منزل ارائه می دهد و همچنین برای افرادی که در انتخاب نوع سمعک تردید دارند تست سمعک به مدت یک هفته انجام می گیرد.


دوسال باطری رایگان

یکی از خدمات کلینیک سمعک اشراق، اهدای دوسال باطری رایگان به خریداران سمعک از این کلینیک می باشد.

سمعک چیست؟

خدمات سمعک اشراق سمعک اشراق بهترین در شرق تهران

سمعک(hearing aid) قطعه الکترنیکی کوچکی است که به فرد کم شنوا کمک می کند که صدا ها را بهتر بشنود و بتواند ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند.

سمعک صداهایی که وارد گوش می شود را پردازش کرده و سپس صدای مناسب و تقویت شده را به داخل گوش هدایت می کند.تکنولوژی سمعک به گونه ای است که علاوه بر افزایش میزان صدا باعث افزایش کیفیت صدا نیز می گردد و فرد صداها را واضح تر می شنود و همچنین صداهای مزاحم محیط را کم می کند.

انواع سمعک از نظر شکل: سمعک پشت گوشی سمعک داخل گوشی انواع سمعک از نظر تکنولوژی: آنالوگ دیجیتال هوشمند هوشمند وایرلس حالا اینجا برندهای سمعک بیاد.

ادامه مطلب

مقالات

سکته گوش!
آشنایی با افت شنوایی
چگونه عمر سمعک را افزایش دهیم؟
چگونه طول عمر باتری سمعک را افزایش دهیم؟
پیرگوشی
توسعه سیستم شنوایی در کودکان