روابط عمومی: 09198375085

samakeshragh@gmail.com

سراسر

تهران

شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 16 الی 20توسعه سیستم شنوایی در کودکان

توسعه سیستم شنوایی در کودکان
لازم است بدانید که حتی جنین در رحم مادر نیز صداهای جهان خارج را می شنود. جنین کودک انسان در هفته 24 بارداری نسبت به صداهایی که می شنود واکنش نشان می دهد. این در  حالی است که شنوایی بعد از تولد به تکامل می رسد. علاوه بر این فرآیند، توسط محرک های صوتی پرورش می یابد.
زبان کودکانه و توسعه زبانی
شنوایی و درک سیگنال های صوتی برای گفتار و توسعه سیستم شنوایی کودک امری ضروری است.  در مرحله اول یادگیری زبان  که با غان و غون  همراه است، کودکان در سراسر جهان تقریبا از الگوهای آوایی یکسانی در گفتار پیروی می کنند.در 6 ماهگی ، حس شنوایی کودک در پیشبرد زبانی آن به طرز چشمگیری  تاثیر گذار است. در 6 ماهگی مرحله دوم ، غان و غون آغاز می شود . کودکان کم کم صدای خود را می شنوند و شنیدن گفتار اطرافیان را تجربه می کنند. در صورتی که کودک در این صدا شروع به تولید اصوات و هجا نکند احتمال آسیب شنوایی در کودک وجود دارد.افت شنوایی از نوع ملایم نیز منجر به از دست دادن علاقه کودک نسبت به شنیدن صدای اطراف می شود.
کشف و تسخیر جهان
نه تنها زبان آموزی بلکه پیشبرد شخصیتی و هوشی کودک نیز به شنوایی و توسعه حس شنوایی بستگی دارد. صدای والدین منبع امن و نزدیکی برای نوزادان  است. حتی پیش از آنکه کودک تکلم را بیاموزد قادر است تحسین ، تایید و پند و اندرز را در آهنگ صدای والدین تشخیص دهد. بیش تر آنچه  کودکان از جهان خارج می آموزند به حس شنوایی بستگی دارد. توانایی کودک به صحبت کردن و برقراری ارتباط به شنوایی کودک بستگی دارد. برای تضمین یک شروع خوب در زندگی مهم است تا با افت شنوایی کودک خود در مراحل ابتدایی آشنا شوید و راه کارهای لازم را پیش بگیرید.
واکنش های آکوستیکی با توجه به سن نوزادان و کودکان نوپا:

سن به ماه

رفتار قابل انتظار

آستانه درک در واحد دسی بل

3 ماهگی

کودک در خواب با سرو صدای ناگهانی از خواب بیدار می شود و با صدای مادر آرامش می گیرد.

70-80 دسی بل

3-6 ماهگی

کودک چشمانش را می چرخاند و سرش را بدنبال منبع صدا بر می گرداند . نسبت به صدای مادر عکس العمل نشان می دهد . انواعی از صداها(غان و غون) تولید می کند. برخی از صداها را تقلید می کند و بلندی صدای خود را تغییر می دهد. کودک تمایل دارد تا با اسباب بازی های صدادار بازی کند. نسبت به محیط اطراف هوشیار است و افراد و اتفاقات اطراف را درک می کند.

40-60 دسی بل

6-10 ماهگی

کودک کاملا بر می گردد و سعی در پیدا کردن منبع خارجی صدا دارد. نسبت به شنیدن اسم خود، صدای زنگ تلفن، و صداهای اطراف واکنش نشان می دهد. کودک با واژه نه و سایر واژه های پر کاربرد آشنا است. صداهای زیر و بم را تولید می کند و به موسیقی گوش می دهد.

30-40 دسی بل

10-15 ماهگی

در این سن کودک نسبت به صدای افراد واکنش نشان می دهد و با نگاه کردن به اجسام و غان و غون خواسته خود را اعلام کند.

20-30 دسی بل

15-18ماهگی

کودک به شنیدن صدای خود از اتاق دیگر واکنش نشان می دهدو صدای طبیعی دارد وشروع به تولید کلمات ابتدایی می کند. کودکان نوپا می توانند دستورالعمل های ساده را بدون نشانه های بصری و یا اشاره با دست اجرا کنند. آنها می توانند اشخاص، اعضای بدن و اسباب بازی های خود را شناسایی کنند و کلماتی که می شنوند را تکرار کنند.

10-20 دسی بل

چرا انتخاب ما


مشاوره و تست شنوایی رایگان سمعک

متخصصین کلینیک ارزیابی شنوایی و سمعک اشراق برای اشخاصی که قصد خرید سمعک را دارند مشاره و تست شنوایی رایگان در نظر می گیرد شما برای دریافت مشاوره کافیست با شماره مطب تماس حاصل فرمائید پاسخوگی سوالات شما خواهیم بود.


طرف قرارداد با بیمه ها

کلینیک سمعک اشراق طرف قرارداد با بانک سپه ، صادرات، تجارت و ...می باشد.همچنین برای بیمه شدگان کلیه بیمه ها مدارک لازم جهت اخذ تعرفه بیمه سمعک را ارائه می دهد.


ارائه خدمات در منزل و تست سمعک

این کلینیک همچنین کلیه خدمات خود را جهت رفاه حال سالمندان کم توان در منزل ارائه می دهد و همچنین برای افرادی که در انتخاب نوع سمعک تردید دارند تست سمعک به مدت یک هفته انجام می گیرد.


دوسال باطری رایگان

یکی از خدمات کلینیک سمعک اشراق، اهدای دوسال باطری رایگان به خریداران سمعک از این کلینیک می باشد.

سمعک چیست؟

خدمات سمعک اشراق سمعک اشراق بهترین در شرق تهران

سمعک(hearing aid) قطعه الکترنیکی کوچکی است که به فرد کم شنوا کمک می کند که صدا ها را بهتر بشنود و بتواند ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند.

سمعک صداهایی که وارد گوش می شود را پردازش کرده و سپس صدای مناسب و تقویت شده را به داخل گوش هدایت می کند.تکنولوژی سمعک به گونه ای است که علاوه بر افزایش میزان صدا باعث افزایش کیفیت صدا نیز می گردد و فرد صداها را واضح تر می شنود و همچنین صداهای مزاحم محیط را کم می کند.

انواع سمعک از نظر شکل: سمعک پشت گوشی سمعک داخل گوشی انواع سمعک از نظر تکنولوژی: آنالوگ دیجیتال هوشمند هوشمند وایرلس حالا اینجا برندهای سمعک بیاد.

ادامه مطلب

مقالات

سکته گوش!
آشنایی با افت شنوایی
چگونه عمر سمعک را افزایش دهیم؟
چگونه طول عمر باتری سمعک را افزایش دهیم؟
پیرگوشی
توسعه سیستم شنوایی در کودکان